Yarının Teknolojilerini Bugün Kullanıyoruz.
mobil-uygulama

Yazılım Firmaları

Yazılım firmaları teknolojiyi yakından takip etmesi gereken firmaların başında yer almaktadır. Müşteriler için amaç sadece ihtiyaçları gerçekleyen sistemler kurulması ve değişen şartlara göre bu sistemlerin revize edilmesidir. Yazılım firmaları tarafında ise bu isteğin adı; Doğru belirlenmiş teknoloji ve başarılı proje yönetimidir.


Yazılım firmaları tarafından teknoloji seçimleri genellikle ekiplerinin hakimiyetinde olan teknolojiler üzerinden olmaktadır. Oysa zaman hiç durmadan ilerliyor ve sizin ekibinizin yetenekleri ile ne yazık ki çok fazla ilgilenmiyor. Bu müşteri tarafı için ilk bakışta bir sorun olarak gözükmeyebiliyorken sorunun farkına varıldığından artık her şey için çok fazla geç kalınmış olunuyor. Örneğin harika bir web sayfasını yapıp size sunan bir yazılım firmasından duyduğunuz memnuniyet sitenizi cep telefonunuzdan açmaya çalıştığınızda bir memnuniyetsizliğe dönüşebiliyor. Benzer şekilde başarılı olarak yürütülemeyen bir proje her ne kadar doğru tercih edilmiş son teknolojiler üzerinde çalışıyor olsa da ihtiyaçların doğru belirlenmemesi, kaynakların doğru yönetilmemesi, yazılım süreç modelinin doğru tercih edilmemesi vb.. sorunlar nedeniyle ihtiyaçları tam karşılayan bir sistem olmaktan çok uzaklaşıyor.
yazilim firmalari


Yazılım firmaları tüm bu sorunları en iyi şekilde analiz etmeli ve müşterilerini doğru yönlendirmelidir. Her ne kadar müşteriler işin teknoloji tarafının onları ilgilendirmediğini düşünseler de teknolojiyi iyi tanıyıp alternatiflendirerek sunmak ve bu bağlamda kendini sürekli geliştirip güncel tutmak yazılım firmalarının temel görevleri arasındadır. Proje yönetimi konusunda da uzmanlaşmak ve müşterileri çok iyi anlayıp onları doğru sorularla hedefe yönlendirmek; kaynak yönetimleri, süreç değerlendirmeleri, test ve bakım süreçlerine kadar profesyonel hizmet sunmak durumundadırlar.


Ssoft, 25 yılı aşkın yazılım geliştirme tecrübesiyle yazılım firmaları için danışmanlık çalışmaları yapmakta ve proje yönetim modelleri oluşturmaktadır.