Mobil Dünyada Kendinize Yer Açın.
mobil-uygulama

Mobil Uygulama

Hayat her geçen gün biraz daha cebimize girmeye başladı. Cep telefonları önce beyaz eşya kıvamında hayatlarımıza girdiler sonra küçüldükçe küçüldüler şimdi ise yeniden büyük boyutlara çıkarak artık bilgisayarlara ihtiyacınız kalmadı demeye başladılar. Bu cüretkar tavırlarında arkalarına aldıkları gücün adı; Mobil Uygulamalar. Bugün bir mobil uygulama nabzımızı ölçüyorken bir diğer mobil uygulama şirketimizin verimlilik analizini çıkartıyor. Mobil uygulamaların gücünü arkasına alan kişi yada kurumlar sundukları yada aldıkları hizmetlerle çok büyük değerlere sahip olmanın keyfini yaşıyorlar.


Bugün aklınıza gelebilecek tüm iş süreçlerini mobil uygulamalar ile yönetmek mümkün olabiliyor. Kendi özel ERP’nizi oluşturup görevleri cep telefonunuz üzerinden verip sonuçlarını takip edebilmeniz çok kolay. Elinizdeki bir tablet ile özel bir ekspertiz çalışması yaparak sonuçları anlık olarak yöneticinizin ekranlarına gönderebilirsiniz. Pazarlama ekiplerini mobil uygulama ile destekleyerek firmanız ile bağlantılarını koparmadan sanki ofisin içinde gibi işlerini yapmalarına olanak tanıyabilir; anlık takip edip verimlilik artışını yakalayabilirsiniz. Tüm bunları yapıyorken çeşitli uygulamalar ile sağlığınızı koruyabilir, çeşitli bilgiler alabilir ve sosyalleşmenin tadını çıkartabilirsiniz.


Mobil uygulamaların çeşitli platformlarda native olarak geliştirilmesi tavsiye edilmektedir. Bu uygulamanın cihz ile çok daha fazla etkileşim kurmasına olacak verecek ve cihazın bir parçasıymış gibi davranmasına olanak tanıyacaktır.


Bu platformları kısaca özetlemek gerekirse;

mobil-1

iPhone Uygulama Geliştirme;

iPhone telefonlarda çalışan uygulamalar Objective-C veya Swift ile geliştirilmektedir. Xcode platformu üzerinde native olarak uygulama geliştirme gerçekleştirilir. iPhone cihazlar üzerindeki sensörler direk olarak kullanılabilmekte ve bu da çeşitli imkanları programlara kazandırmaktadır.

mobil-2

iPad Uygulama Geliştirme;

iPad cihazlarında çalışan uygulamalar Objective-C veya Swift ile geliştirilmektedir. Xcode platformu üzerinde native olarak uygulama geliştirme gerçekleştirilir. iPad cihazlar üzerindeki sensörler direk olarak kullanılabilmekte ve bu da çeşitli imkanları programlara kazandırmaktadır.

mobil-3

Android Uygulama Geliştirme;

Android telefon ve tablet cihazlarında çalışan uygulamalar Android Studio ile geliştirilmektedir. Android Studio platformu üzerinde native olarak uygulama geliştirme gerçekleştirilir. Android cihazlar üzerindeki sensörler direk olarak kullanılabilmekte ve bu da çeşitli imkanları programlara kazandırmaktadır.


Görsel Kaynak : Bloomua, Twin Design, Denys Prykhodov / Shutterstock.com